Ełk. McDonald's- gdzie jesteś?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 7092 Autor:
Redakcja poleca!

Nie wycofują się, lecz szukają partnera

Ełk. McDonald's- gdzie jesteś?
W połowie października ubiegłego roku ratusz sprzedał działkę przy ul. 11 Listopada. Szybko było wiadomo, że przetarg wygrał McDonald's. Za grunt o powierzchni 1,05 ha zapłacił 2 711 500 zł netto. Już wtedy urzędnicy zapowiedzieli, że na podstawie posiadanych informacji restauracja mogła powstać szybko- bo nawet do połowy bieżącego roku. Na stronie ełckiego ratusza pojawiła się kolejna optymistyczna informacja- o zatrudnieniu w ełckim McDonald's 30-40 osób, a w sezonie letnim nawet dwukrotnie więcej. Prezydent zapoznał się ze wstępną wizualizacją zagospodarowania terenu, restauracji oraz powstania w pobliżu obiektu handlowego. Niestety, od tego czasu nic się w kierunku budowy jednej znajbardziej znanych w Polsce sieci restauracji fast- food w Ełku nie dzieje.


 - Na teren nie wjechał żaden sprzęt. Sprawdzałem na stronie McDonald's- nie ma tam ani wzmianki o budowie restautacji w Ełku. Na dodatek dotarłem do wiadomości, że McDonald's sprzedaje w Ełku działkę. Wycofują się? - pyta ełczanin Piotr Kozłowski. - Wielu znajomych spoza miasta już słyszało informację o otwarciu Maca w Ełku do połowy tego roku. Są zawiedzeni, gdy latem w Ełku, dowiadują się, że na razie restauracji wcale nie ma. Najbardziej przeżywają to dzieci, które jak wiadomo, raz na jakiś czas lubią zjeść hamburgera czy wypić shakea.

Sprawdziliśmy- faktycznie do sprzedaży wystawiono zimą tego roku grunt, lecz jedynie część placu niepotrzebnego do funkcjonowania restauracji.

        Pierwsze rozmowy na temat powstania restauracji McDonald's miasto podjęło ponad 10 lat temu. Zmieniały się propozycje lokalizacji obiektu. Urzędnikom zależało na tym, by taki obiekt stanął w Ełku, gdyż podnosi to prestiż miasta, pozytywnie odbija się na frekwencji turystów. Dlatego o to, co dziś się dzieje w sprawie budowy fast- foodu, spytaliśmy Tomasza Andrukiewicza, prezydenta Ełku.

 - McDonald's nie wycofuje się, przecież zapłacił ponad 2, 5 miliona złotych za działkę. Z rozmów, które ostatnio prowadziliśmy wynika, że szukają partnera handlowego, operatora, który będzie prowadził działalność na działce przy restauracji - powiedział Tomasz Andrukiewicz.
 

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Wątki
  • McDonald's
    2015-07-05 09:27:39 Zgłoś
    30-40 niewolników na umowę-zlecenie będzie zapieprzało i wymiana za 3,4 mieś.prezydent Ełku niech stara się żeby powstawały zakłady pracy a nie jakieś hamerykanskie guano z sztucznym żarciem
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl