Boks. Trzy krążki ełczan

Dodano: 4 lata temu Czytane: 749 Autor:
Redakcja poleca!

Ring w Szczytnie był areną zmagań pięściarzy, którzy zgłosili się do Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o puchar Burmistrza Miasta Szczytno.

W turnieju brało udział około 50 zawodników z Litwy, Białorusi i klubów polskich: OSIR Suwałki, Boxing Sokółka, Viktoria Ostrołęka, Budowlani Płońsk, Czarni Radzymin, Gwardia Szczytno, Champion Nowy Dwór Mazowiecki, Sako Gdańsk, Bombardier Gdynia i MKB Mazur Ełk.

- Poziom turnieju był dobry – mówi Tadeusz Biryło, trener ełckich bokserów. - Stoczono dużo wyrównanych i pasjonujących pojedynków. Dobrze spisali się młodzi zawodnicy MKB Mazur Ełk, którzy zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

W kategorii wagowej 63 kg złoty medal zdobył Jakub Gilejsza, srebrne krążki zdobyli Kacper Arasimowicz w kategorii wagowej 70 kg i Paweł Krzysztofowicz w kategorii wagowej 75 kg. Szczycieński turniej miał jeszcze jedne ełcki akcent. Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Tarajda.