Ełk: „Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie”

Dodano: 4 lata temu Czytane: 342 Autor:
Redakcja poleca!

Wspólna akcja ełckiej drogówki i Starostwa Powiatu Ełckiego.

Ełk: „Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie”
 Policjanci ełckiej drogówki wspólnie ze Starostwem Powiatu Ełckiego rozpoczęli akcję adresowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach 
dla pieszych w rejonie szkół oraz podniesienie świadomości  młodzieży o istniejących zagrożeniach w ruchu drogowym. Policjanci rozpoczęli działania prewencyjno – edukacyjne „Zatrzymaj się i spójrz. Stop ratuje życie”. Ich celem jest podniesienie świadomości  młodzieży szkolnej o istniejących zagrożeniach w ruchu drogowym. 
Program obejmuje edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez  spotkania teoretyczne z policjantami ruchu drogowego oraz zajęcia praktyczne w terenie. Wczoraj podczas zajęć praktycznych młodzież wraz z policjantem obserwowała zachowania pieszych jak i kierujących w okolicy przejść dla pieszych  ze zwróceniem uwagi na pozytywne jak i negatywne zachowania na drodze. Jednocześnie w czasie tych działań policjanci ruchu drogowego  przeprowadzali wzmożone kontrole drogowe w okolicy przejść dla pieszych. Kierowcom, którzy zachowywali się zgodnie z przepisami, jak i zachowaniem szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego wręczano lizaki, płyn i ściereczki do przecierania szyb ufundowane przez Starostwo Powiatu Ełckiego. 


Jak mówi zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Ełku st. asp. Jan Barszcz koordynujący akcją z ramienia KPP w Ełku „kierowcy poruszający się na naszych drogach widząc umundurowanego policjanta w rejonie w przejścia  są bardziej życzliwi dla pieszych, częściej zatrzymują się przed pasami i przepuszczają pieszych.” Jak dodaje cyt. „tego typu akcje są bardzo potrzebne. Dotychczas prowadziliśmy edukację najmłodszych , jednak analiza zdarzeń drogowych przekonuje, że takie działania musimy adresować również do młodzieży i osób starszych, którzy często są ofiarami tragicznych w skutkach wypadków. Musimy  pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych”. 


Uzupełnieniem tych działań będą zajęcia prowadzone przez nauczycieli w ramach godzin wychowawczych. Działania kontynuowane będą w czerwcu i we wrześniu bieżącego roku.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl