Bezpieczna działka.

Dodano: 4 lata temu Czytane: 469 Autor:
Redakcja poleca!

Policja radzi działkowcom

Bezpieczna działka.

Wiosna zawitała na dobre. Wielu z nas posiada ogródki działkowe i rekreacyjne i teraz tam będzie spędzać  dużą część swego wolnego czasu. Jest to jednak też okres kiedy na działkach pojawiają się nieproszeni goście tacy jak złodzieje i wandale. Co roku działkowcy muszą stawić temu czoło. Policja przypomina o kilku zasadach, o których należy pamiętać, aby prawidłowo zabezpieczyć swoje mienie.

        Przede wszystkim zawsze pamiętajmy o tym, aby po zakończonych pracach zawsze zamknąć okna oraz kłódki i zamki altanek oraz pomieszczeń na narzędzia. W miarę możliwości wartościowe przedmioty  zabierajmy do domu. Jeśli jednak coś tam zostawiamy, spiszmy numery seryjne, które pozwolą policji na jednoznaczną identyfikację sprzętu, w razie gdy dojdzie do kradzieży. Jeśli przedmioty nie mają takich numerów, dobrze jest zapamiętać ich charakterystyczne cechy wyróżniające je spośród innych tego typu sprzętów, np. zarysowania lub samemu je oznaczyć w jakiś charakterystyczny sposób, np. wydrapać jakiś symbol.

        Nie zapominajmy też, że  złodziej może wkraść się na działkę nawet wtedy, gdy na niej przebywamy i wykorzystując naszą nieuwagę, może wynieść z niej rzeczy, które przynieśliśmy ze sobą. Dlatego też w czasie prac ogrodowych i wypoczynku przedmioty osobiste lub wartościowe, np. dokumenty, biżuterię czy pieniądze należy odpowiednio zabezpieczyć lub zostawić pod nadzorem innej osoby. Zwracajmy też uwagę, na to gdzie zostawiamy klucze od mieszkania. Osoba, która w jednym miejscu znajdzie i dokument z adresem i klucze, nie będzie miała problemów, żeby dostać się do naszego domu.

        Dobrze jest poinformować naszych sąsiadów o osobach, które mogą korzystać z naszej działki, aby chętniej reagowali, gdy pojawią się na niej osoby nieproszone.

        Sami też zwracajmy uwagę na osoby obce, które kręcą się w pobliżu altanek. Gdy zobaczymy coś podejrzanego, należy poinformować swego dzielnicowego lub zadzwonić pod numer 997. Dzięki temu sprawcy nie będą czuli się bezkarni. W nagłych przypadkach nie działajmy sami, tylko poprośmy kogoś o pomoc.

        Pamiętajmy o tych podstawowych zasadach ostrożności, aby w pełni cieszyć się czasem mile spędzonym na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2017
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Listopad 2017   Styczeń 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl