DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "JEDYNECZCE"

Dodano: 4 lata temu Czytane: 518 Autor:
Redakcja poleca!

Dnia 17.01.2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "JEDYNECZCE"
 

 
„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”.

 
Dzień Babci – święto obchodzone dla uhonorowania babć; w dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii  i Brazylii, a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.

Dzień Dziadka – rodzinne święto, obchodzone w Polsce 22 stycznia w celu uhonorowania dziadków. Przyjęło się, że w ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Zwykle towarzyszy temu wręczenie laurek.

        Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym każdego roku pamiętają również dzieci  z Przedszkola Niepublicznego "Jedyneczka". Podczas uroczystości, które odbywają się z tej właśnie okazji  przedszkolaki prezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

           Dnia 17.01.2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Goście licznie przybyli na uroczystość. Każda z grup przygotowała część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

           Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i koszyczki z kwiatem. Na zakończenie nasze spotkanie uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie naszym Babciom i Dziadkom życzymy STO LAT!!!
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl