ZDZ ma swój sztandar

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1323 Autor:

14 listopada miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie dla całej społeczności Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ełku. Tego dnia szkole wręczono sztandar.

ZDZ ma swój sztandar
Podniosła uroczystość miała miejsce w Ełckim Centrum Kultury. Na sztandar złożyli także ślubowanie uczniowie pierwszych klas mundurowych. 

Sala główna Ełckiego Centrum Kultury 14 listopada o godzinie 11 wypełniła się niemal po brzegi. Znamienici goście- w tym między innymi przedstawiciele władz duchownych Diecezji Ełckiej oraz świeckich- sejmu, senatu, miasta i powiatu, policji, straży pożarnej, wysokiej rangi wojskowi uświetnili swoją obecnością wręczenie sztandaru Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Ełku. Zebranych gości oraz uczniów po odegranym przez orkiestrę dętą hymnie państwowym przywitał Kazimierz Raczyński, dyrektor ZDZ w Ełku wraz z prezesem ZDZ w Białymstoku Zdzisławem Wilczko. Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste przybicie gwoździ do drzewca sztandaru oraz jego poświęcenie, którego dokonał Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej Romuald Kamiński. Modlitwa poprzedziła uroczyste przekazanie sztandaru szkoły z rąk prezesa Wilczko na ręce dyrektora Raczyńskiego. Przyszedł czas na ślubowanie uczniów klas pierwszych klas mundurowych. Poprowadził je Eugeniusz Tomaszewicz, nauczyciel klas mundurowych ZDZ w Ełku. Warto dodać, że w ełckim ZDZ już od 3 lat w klasach o profilu mundurowym kształci się młodzież, kierunek jest coraz mocniej oblegany, zaś w tym roku powstały trzy oddziały o tym profilu. Istotny jest fakt, że 16 października tego roku zawarte zostało porozumienie dotyczące objęcia patronatem przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie klas mundurowych prowadzonych w ramach Liceów Ogólnokształcących ZDZ w Białymstoku z siedzibą w Ełku, Suwałkach, Giżycku i Hajnówce. Porozumienie umożliwia naszym uczniom uczestnictwo w wykładach, warsztatach, seminariach, projektach i  konferencjach organizowanych przez Akademię Obrony Narodowej, a także daje możliwość korzystania z zasobów biblioteki uczelnianej. Taką coraz ściślejszą współpracę chwalił między innymi płk Krzysztof Krakowski z Akademii Obrony Narodowej, obecny na uroczystości. 

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • black ant pill review
    2016-10-25 10:00:35 Zgłoś
    critical care medicine impact factor spectrum health urgent care zeki 7 inch tablet adipex weight loss pills kaiser permanente health plans
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl