Boks. Maciej Sulęcki zawodowym Mistrzem Polski.

Dodano: rok temu Autor: (ams)

Prawy do lewego

To była doba promocja pięściarstwa oraz naszego miasta. Tak można podsumować galę „Ełk Boxing Night”, która odbyła się w sobotni wieczór w hali na osiedlu Jeziorna.
 

Ełk to miasto z pięknymi tradycjami bokserskimi. W latach 60, 70 i 80 Mazur Ełk z powodzeniem występował w pięściarskiej II lidze, jego zawodnicy święcili również sukcesy indywidualne. Teraz boks się zmienił, nie ma ligowych rozgrywek, stawia się na zawodowstwo. Gala, która odbyła się w naszym mieście w sobotę 9 listopada, transmitowana „na żywo” przez telewizję Polsat Sport, była świetnym przykładem ewolucji tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Walką wieczoru był pojedynek o zawodowy tytuł Mistrza Polski w kategorii średniej. Wystąpili w nim Maciej Sulęcki z grupy zawodowej AG Promotion oraz Łukasz Wawrzyczek z Unii Boxing Oświęcim. Starcie zakontraktowano na 10 rund. Po emocjonującej walce jednogłośnie na punkty (stosunkiem głosów (98:93 99:91 98:92) zwyciężył Maciej Sulęcki i to on zdobył pas Mistrza Polski.
 

- Na początku nie wyszedłem do końca skoncentrowany, ale później udało mi się rozgrzać - mówił po walce Maciej Sulęcki w rozmowie z Mateuszem Borkiem, komentatorem telewizji Polsat Sport.  - Nie do końca poszło tak, jak chciałem, ale najważniejsze jest to, że wygrałem.
 

- Od trzeciej rundy zaczęło mi brakować energii, jednak walczyłem do końca. Dzisiaj Maciek był zdecydowanie lepszy i serdecznie mu gratuluję - mówił z kolei przegrany Łukasz Wawrzyczek.
 

Przed walka główną odbyło się sześć innych pojedynków, w których kibice mogli zobaczyć m. in. Michała Syrowatkę, niegdyś zawodnika MKB Mazur Ełk, który reprezentuje teraz zawodową markę DW Boxing Group. Michał Syrowatka w kategorii junior półśredniej mierzył się z Francuzem Franckiem Petitjean i po emocjonującej walce wygrał jednogłośnie na punkty 3:0 (60:54, 58:56, 60:54). 

Fot. Bokserska gala w Ełku stała na wysokim poziomie sportowym i dostarczyła kibicom wielu emocji.

Wiadomości z tej kategorii