​TWÓJ ROBOT EŁK

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 119 Autor:
Redakcja poleca!

– Buduj – Programuj –Baw się z LEGO

​TWÓJ ROBOT EŁK


Zapraszamy dzieci i młodzież na kursy budowania i programowania robotów z klocków Lego. Zajęcia odbywać się będą od października w Szkołach Podstawowych w Ełku oraz sąsiadujących gminach.
         Każde zajęcia to nowy projekt, który składa się z budowania robotów, programowania i świetnej zabawy. Kursy prowadzą ełccy nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w szkołach: Elżbieta Naruszewicz, Robert Kubeł oraz Marek Naruszewicz.
         Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.
Uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki, matematyki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego.
         To wspaniała forma spędzania wolnego czasu, doskonale rozwijająca wyobraźnię, kreatywność, umiejętność pracy w zespole. Kursy odbywają się w znanych uczniom i bezpiecznych miejscach- w ełckich szkołach podstawowych - w blokach zajęć, które trwają po 2-3 godziny lekcyjne.
Młodzi kursanci poza wsparciem merytorycznym nauczycieli mają także do dyspozycji podręczniki, a także mogą korzystać dodatkowo z zadań z robotyki na platformie SQULA.
         Warto dodać, że ełccy młodzi uczestnicy kursów mają szansę wziąć udział w Zawodach Sumo Robotów 2018 w Warszawie.                            O profesjonalizmie projektu świadczy, że ten został objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego oraz Politechniki Warszawskiej.
Dołącz do świata robotów ! Rozwijamy kluczowe umiejętności XXI wieku w formie dobrej zabawy!
Szczegóły pod numerem tel. kom: 507 055 980 lub 505 065 737.
Warto zajrzeć na stronę: www.twojrobot.pl/elk oraz odwiedzić profil Twój Robot Ełk na Facebooku, gdzie znajdziemy m. in. relacje z pierwszych zajęć oraz wiele innych informacji o  Twój Robot.pl  który działa w kraju już od 10 lat!    
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl