Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu ełckiego

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 122 Autor:
Redakcja poleca!

Tylko w miniony weekend policjanci na drogach powiatu ełckiego zatrzymali 9 kierujących

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu ełckiego
 

, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich byli kierujący samochodami osobowymi,  rowerzyści, motorowerzyści, a nawet traktorzysta, który jadąc ciągnikiem rolniczym spowodował kolizję.

Tylko w miniony weekend policjanci na drogach powiatu ełckiego zatrzymali 9 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich byli kierujący samochodami osobowymi, rowerzyści, motorowerzyści, a nawet traktorzysta, który jadąc ciągnikiem rolniczym spowodował kolizję. Do zdarzenia tego doszło w sobotę w Nowej Wsi Ełckiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą wyjeżdżając z pola nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki BMW. Okazało się, że 58-letni kierowca ciągnika był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek z Ełku, który jechał samochodem marki VW Passat i chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał przed radiowozem, a następnie kiedy już zatrzymał pojazd na poboczu, położył się na fotelu pasażera i nie chciał otworzyć drzwi. W związku z tym policjanci przy użyciu pałki służbowej typu tonfa wybili szybę w drzwiach samochodu i zatrzymali sprawcę. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. W tym przypadku kierujący, odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również grozi mu odpowiedzialność za ucieczkę przed patrolem policji.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanienie trzeźwości prawo przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności, utratę prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl