Uwaga! Rekrutacja w Szkole Policealnej w Ełku trwa do 25 sierpnia!

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1138 Autor:
Redakcja poleca!

To z pewnością ważna informacja dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w branży usług medycznych.

Uwaga! Rekrutacja w Szkole Policealnej w Ełku trwa do 25 sierpnia!
Szkoła oferuje trzy formy kształcenia. W trybie stacjonarnym: technik usług kosmetycznych, higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy. W systemie zaocznym: technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny. Dodatkowo trwa także nabór na dwa kierunki kształcenia w semestrze wiosenno-letnim: opiekun osoby starszej z jęz. niemieckim  i opiekunka dziecięca. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Szkoła Policealna w Ełku „Medyk”, to placówka z ponad 40-letnią tradycją, wykwalifikowaną kadrą i doświadczeniem. Oferowane kierunki kształcenia odpowiadają zapotrzebowaniom rynku pracy.  
Na przykład absolwenci „Medyka” w zawodzie higienistki stomatologicznej mają możliwość podjęcia ciekawej pracy w gabinecie stomatologicznym i samodzielne wykonywać część zabiegów profilaktyczno-leczniczych takich jak np. piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów.  Zatrudnienie absolwentów naszej Szkoły jest bardzo wysokie. Wynika to po części z faktu, że potencjalni pracodawcy widzą zdolności, zapał i pracowitość naszych uczniów w szkole podczas praktyk i zajęć w placówkach. Część uczniów podejmuje pracę już podczas nauki. Z potencjalnymi pracodawcami wspłpracujemy na każdym etapie kształcenia – wyjaśnia Roman Wyrwas, Dyrektor Szkoły Policealnej w Ełku.     

    Oferty pracy czekają również na techników masażu, sterylizacji medycznej, farmacji, usług kosmetycznych czy terapeutów zajęciowych, zaś nabyte w tym zakresie wiedza i doświadczenie na ciekawych zajęciach i praktykach pozwalają również na otwieranie własnej działalności i pracy u siebie. 

    Starzejące się społeczeństwa Europy powodują ciągły wzrost zapotrzebowania na opiekę dla seniorów. Stąd kierunek kształcenia: opiekun osoby starszej z językiem niemieckim. Starzenie się społeczeństwa wzmacnia chłonność rynku pracy w kraju i za granicą. To zaś wpływa na otwieranie kolejnych przedszkoli, punktów przedszkolnych, żłobków itp. Do pracy w tych placówkach oraz otwarcia własnych „Medyk” przygotuje w 2-letnim systemie stacjonarnym na kierunku opiekunki dziecięcej.  

    Aby zostać uczniem lub słuchaczem szkoły należy posiadać świadectwo ukończenia szkoły, nawet bez matury. Wymagane dokumenty to: oryginał ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, wniosek do szkoły z zaznaczeniem wydziału - są dostępne na stronie internetowej „Medyka” lub w sekretariacie. Potrzebne jest jeszcze zaświadczenie od lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych (skierowanie wydaje Szkoła, a badania są bezpłatne), 3 zdjęcia do legitymacji, ksero dowodu osobistego oraz 2 koperty ze znaczkami. Wymagane dokumenty trzeba dostarczyć do sekretariatu i przejść pomyślnie rekrutację, przy czym tutaj często decyduje kolejność zgłoszeń. Ustawowo, stosuje się również dodatkowe kryteria: wielodzietność rodziny kandydata (wystarczy oświadczenie), orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności. Liczy się też niepełnosprawność dziecka lub innej osoby bliskiej, nad którą kandydat sprawuje opiekę lub samotne wychowywanie dziecka lub dzieci przez kandydata. 

 - Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty naszej szkoły zapraszam do odwiedzania naszej strony internetowej: www.medyk.lh.pl, kontaktowania się osobiście, telefonicznie, a także sprawdzenia nas na facebooku – zaprasza Dyrektor Roman Wyrwas.

    Idealnymi sposobami do zdobycia informacji na temat funkcjonowania Szkoły Policealnej w Ełku są coroczne Dni Otwarte Szkoły oraz „Medyk Nocą”. Kto nie był, a jest ciekaw, może relacje z tych wydarzeń znaleźć choćby na profilu FB „Medyka”. 

    Warto zaznaczyć, że w Szkole panuje przyjazna atmosfera, co doceniają uczniowie i słuchacze w różnym wieku. Jako pierwsza placówka edukacyjna w Ełku „Medyk” wprowadził modułowe programy nauczania i dało to świetne efekty w postaci wysokiej zdawalności egzaminów zawodowych (znacznie przewyższające średnią krajową).

 - Program modułowy charakteryzuje się tym, że określone treści i umiejętności przekazywane  i nabywane przez uczących się są stopniowo i kolejno, według różnych kryteriów – od najłatwiejszych do trudniejszych, od podstawowych do szczegłowych. Moduł, to zestaw umiejętności zawodowych. Podzielony jest na mniejsze fragmenty, zwane jednostkami modułowymi. Brzmi to dość zawile, ale uczniowie i słuchacze nie doświadczają żadnych trudności z tym związanych. Uczęszczają na zajęcia w niewielkich grupach ćwiczeniowych, nabywają odpowiednie kompetencje i z powodzeniem zdają państwowy egzamin zawodowy.

 Naukę wspierają również bardzo dobrze wyposażone pracownie oraz  biblioteką z ponad 10 tysiącami woluminów. 

    Klasy liczą od 15 do 20 osób, zaś kadrę stanowią fachowcy, którzy wiedzą, jak przekazać wiedzę i umiejętności praktyczne, ponieważ w dużej części pracują także w zawodach, do których przygotowują. W szkole prężnie działa samorząd uczniowski, efektem jest pięć kół zainteresowań oraz wydawany biuletyn szkolny. Na terenie placówki jest dostęp do bezprzewodowego Internetu. Prowadzimy dziennik elektroniczny – wymienia kolejne atuty Dyrektor Roman Wyrwas.

    Szkoła i jej uczniowie są pozytywnie odbierani w środowisku. Czynnie uczestniczą w ważnych wydarzeniach w skali miasta, powiatu, województwa. W placówce odbywają się szkolenia zawodowe prowadzone przez zewnętrzne firmy- z branż kosmetycznych czy stomatologicznych. 

    „Medyk” sukcesywnie organizuje także wycieczki dydaktyczne, wyjazdy na targi branżowe, aby uczniowie byli wciąż na bieżąco, jeśli chodzi o nowości w wybranych przez siebie kierunkach kształcenia. Ponieważ w szkole panuje przyjazna atmosfera, uczniowie biorą udział także w ciekawych wydarzeniach integracyjnych: spływach kajakowych, zawodach sportowych jak choćby w Wyścigach Smoczych Łodzi i wielu innych wydarzeniach, których pomysłodawcami niejednokrotnie są sami uczniowie.  

 
Źródło: Fot. Archiwum Szkoły Policealnej w Ełku
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl