THOR zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 808 Autor:
Redakcja poleca!

Rozmawiamy z Katarzyną i Rafałem Sztramko- twórcami Ełckiej Szkoły Walki THOR

THOR zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych
Jak powstał THOR?
Rafał Sztramko: Sami oboje trenowaliśmy sztuki walki. Szkoła wyrosła z naszej wspólnej pasji. Powstała 3 lata temu i prężnie się rozwija. Nasi wychowankowie mają już 3 złote, 5 srebrnych i 15 brązowych medali.
Katarzyna Sztramko: A ponieważ kiedyś trenowaliśmy, to na swoich przykładach dobrze wiemy, czego może brakować zawodnikom w klubach i czego oczekują. 

Opowiedzcie krótko o swoim doświadczeniu.
Katarzyna Sztramko: Swój pierwszy dyplom z Mistrzostw Polski przywiozłam w 1996 roku.
Rafał Sztramko: Legitymację instruktora mam od 1998 roku. Jesteśmy z Kasią trenerami zrzeszonymi w Polskim Zrzeszeniu Kickboxingu, w największej, najbardziej liczącej się federacji WAKO.

Kto może uczęszczać do Ełckiej Szkoły Walki THOR?
Rafał Sztramko: Ćwiczą u nas już kilkulatkowie. Są dziewczynki i chłopcy, mężczyźni i kobiety. Mamy grupy w wieku 6-8 lat, 8-12 lat, 12-16 lat. Są grupy zawodnicze dorosłych, zawodnicze młodzieży. Prowadzimy także indywidualne treningi personalne. Grupy liczą do 16 osób. Mimo bardzo indywidualnego podejścia do każdego w grupie, są osoby, które wybierają treningi personalne indywidualne. Mamy cały potrzebny profesjonalny sprzęt do prowadzenia ćwiczeń i treningów.
Katarzyna Sztramko: Zapraszamy zainteresowanych do niezobowiązującego przyjścia na jeden, dwa treningi, by popatrzeć jak przebiegają zajęcia, poćwiczyć, a potem podjąć decyzję- czy z nami zostać. Wielu rodziców spędza tu czas razem, gdy ich pociechy trenują.

Czym różnią się zajęcia dla poszczególnych grup wiekowych?
Katarzyna Sztramko: Dzieci mają świetną zabawę poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wyrabiają u nas rytmikę, gibkość, zdolności motoryczne. Nabywają kolejne umiejętności, które są podstawą dla dalszego rozwoju. Mają przy tym ogromną frajdę. Rozwój organizmu pozwala lepiej funkcjonować w życiu dorosłym. Zdrowa, wyprostowana postawa, pewność siebie, podejmowanie wyzwań, głębszy oddech- to wszystko procentuje w przyszłości. 
Rafał Sztramko: Pomagamy także kształtować charakter, prawidłowe zachowania, uczymy szacunku do innych, punktualności, systematyczności oraz konsekwencji w dążeniu do postawionych sobie celów. Ważne, by zawodnik szanował siebie, wtedy będzie szanował innych. 
Katarzyna Sztramko: Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich naszych zawodników od godz. 16 do 21.30. Można podpatrywać starszych. U nas nie jest tak, że jak skończyłeś/ skończyłaś trening, to do zobaczenia za dwa dni o ustalonej godzinie. Można po treningu zostać, można przyjść na zajęcia innych. Gdy ktoś ma problem, może przyjść do nas i z nami pogadać. Razem szukamy rozwiązań.

Za wami 3 lata działalności. W marcu na realizację zadań samorządu w roku 2017 w ramach działań Kultura fizyczna – współzawodnictwo Uczniowski Klub Sportowy Thor Szkoła Walki dostał 8000 zł od miasta. To zlecenie zadania Wam przez ełcki ratusz świadczy o Waszym profesjonalizmie. W kwietniu zorganizowaliście z powodzeniem w naszym mieście 11 Edycję Ogólnopolskiej Ligi B-Fight. Na turnieju publiczność miała okazję zobaczyć walki w K1, Muay Thai, Kickboxingu. Prężnie działacie. Jakie macie plany na przyszłość?

Rafał Sztramko: W planach mamy między innymi stworzenie Ełckiej Ligi Kickboxingu „ELK”. Wciąż podnosimy swoje kwalifikacje, nawiązujemy współpracę z innymi trenerami.
Katarzyna Sztramko: Chcemy wychować mistrzów.

Dziękujemy za rozmowę.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Dodaj swój własny artykuł
Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2017
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Listopad 2017   Styczeń 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl