​Nowa Mokka X – odważna stylistyka i pełna łączność

Dodano: rok temu Czytane: 519 Autor:
Redakcja poleca!

Pożądany: odważny na zewnątrz, elegancki i wyrafinowany w środku. Inteligentny: adaptacyjny napęd na wszystkie koła to dodatkowa przyjemność z jazdy.

​Nowa Mokka X – odważna stylistyka i pełna łączność
Rozszerzony: napęd na wszystkie koła jest oferowany z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Dalekowzroczny: diodowe reflektory adaptacyjne i najnowocześniejsza przednia kamera Opel Eye.

Doskonale skomunikowany: nowy system multimedialny z funkcją integracji ze smartfonem i dostępem do usług OnStar.

Nowy subkompaktowy SUV Opel MOKKA X może wydawać się nieduży (zaledwie 4,28 m długości), ale z pewnością cieszy się olbrzymią popularnością. Poprzednik najnowszego modelu producenta z Rüsselsheim, czyli Mokka pierwszej generacji, odnotował grubo ponad 600 000 zamówień od czasu jego wprowadzenia na rynek w 2012 roku. Elegancki wygląd, dynamiczne silniki oraz żądna przygód osobowość, niezrnana łączność i szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych sprawiły, że model ten stał się jednym z najpopularniejszych samochodów w swoim segmencie w całej Europie. Opracowując nowego Opla MOKKĘ X, firma Opel postanowiła utrzymać wszystkie atuty poprzednika, a dzięki wprowadzeniu istotnych udoskonaleń do bestsellera sprawiła, że nowa generacja jest jeszcze bardziej godna pożądania. 

Stylistyka: śmiała, odważna, wyrafinowana
Opel Mokka X przyciąga uwagę odważną sylwetką. Nowe wzornictwo przodu harmonizuje z nową stylistyką Opla wyróżniającą się takimi detalami jak pozioma listwa w kształcie skrzydeł oraz podwójny motyw skrzydła w charakterystycznych, ostro zarysowanych diodowych światłach do jazdy dziennej. Przedni pas zyskał teraz bardziej precyzyjnie i elegancko wyprofilowane płaszczyzny. W ten sposób samochód został optycznie poszerzony, zyskując bardziej solidny i muskularny wizerunek. Koncepcja ta jest kontynuowana także z tyłu, gdzie w opcjonalnych tylnych światłach LED ponownie można dostrzec motyw podwójnego skrzydła. Z boku samochód zachował sportową elegancję podkreśloną muskularnymi konturami w dolnej części. 
Wnętrze Opla MOKKI X zostało gruntownie przeprojektowane. Nowa deska rozdzielcza ma więcej poziomo ukształtowanych elementów. Bardziej zdecydowana i precyzyjna estetyka podkreśla jej minimalizm i funkcjonalność. W zmodyfikowanej konsoli centralnej umieszczono 7‑ lub 8‑calowy kolorowy ekran dotykowy systemu multimedialnego nowej generacji. Konsola zyskała w ten sposób bardziej elegancką i oszczędną stylistykę — zmniejszono liczbę przycisków, a sterowanie wieloma funkcjami przeniesiono na pojemnościowy wyświetlacz.

Bezpieczeństwo: diodowe reflektory adaptacyjne AFL LED i najnowocześniejsza przednia kamera Opel Eye
Zastosowanie w Oplu MOKKA X w pełni diodowych reflektorów adaptacyjnych AFL jest kolejnym przykładem realizacji strategii firmy Opel, zakładającej udostępnianie innowacyjnych technologii jak najszerszej grupie nabywców. Nowy system AFL LED automatycznie dostosowuje tryb świecenia reflektorów do sytuacji na drodze, zapewniając optymalne oświetlenie bez oślepiania innych kierowców. Oferuje on aż dziewięć rżnych trybów działania, takich jak oświetlenie miejskie, oświetlenie pozamiejskie i tryb turystyczny. Reflektory LED emitują światło pozwalające zobaczyć prawdziwe kolory oświetlanych obiektów, co sprzyja komfortowi widzenia. Ponadto brak elementów mechanicznych w konstrukcji reflektora sprawia, że szybciej i precyzyjniej ukierunkowuje on wiązkę świetlną, a także jest bardziej niezawodny. 
Zaawansowana przednia kamera Opel Eye o wyższej rozdzielczości, wyposażona w bardziej efektywny moduł przetwarzania obrazu, pozytywnie wpływa na działanie wszystkich korzystających z niej funkcji, takich jak asystent świateł drogowych czy reflektory AFL LED. Dzięki udoskonalonej kamerze system rozpoznawania znaków drogowych w modelu MOKKA X odczytuje znaki z większą precyzją. System monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu wykorzystuje przednią kamerę do wykrywania ruchu przed pojazdem, a alarm przedkolizyjny został wzbogacony o diodowy wyświetlacz refleksyjny. Kiedy odległość między samochodem a pojazdem poprzedzającym zmniejsza się zbyt szybko, światło czerwonych diod odbija się w przedniej szybie. O konieczności hamowania kierowcę ostrzega także sygnał dźwiękowy. Asystent zmiany pasa ruchu włącza się automatycznie po przekroczeniu prędkości 60 km/h, a kontrolka w panelu wskaźników i sygnał dźwiękowy ostrzegają kierowcę o ryzyku niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu.

Łączność i komfort: od najnowszej generacji IntelliLink po ergonomiczne fotele
Podobnie jak nowy Opel Astra, rnież MOKKA X od samego początku jest dostępna z systemem OnStar (dostępny na wybranych rynkach). Sportowo-użytkowy model po raz pierwszy oferuje dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink nowej generacji. Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwią podłączenie smartfonów do pokładowego systemu IntelliLink (możliwość oraz zakres korzystania zależny od dostępności usług na danym rynku).
Opel MOKKA X jest nie tylko jednym z najlepiej skomunikowanych samochod w swoim segmencie, ale także jednym z najbardziej komfortowych. Podobnie jak w większości modeli Opla, unikatowe w tym segmencie ergonomiczne fotele z atestem AGR (Aktion Gesunder Rcken = Akcji na rzecz Zdrowych Plec) zapewniają wygodę w trakcie dalekich podróży, jak i wypraw w trudniejszy teren. Ten uniwersalny samochód został wyposażony w jeszcze jedno podnoszące komfort użytkowania rozwiązanie: system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania. Kierowca nie musi nawet sięgać po kluczyk, aby odblokować lub zablokować zamki w drzwiach pojazdu. Wystarczy, że ma ten kluczyk w kieszeni lub w torebce i naciśnie mały przycisk na klamce drzwi lub bagażnika. Nie potrzeba także wkładać kluczyka do stacyjki, aby uruchomić silnik pojazdu.

Więcej szczegółów dotyczących nowej MOKKI X oraz innych modeli w Salonie OPEL KWIATKOWSKI w Ełku przy ul. Kilińskiego 5.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl