Ełk. Gimnazjaliści poznali Liceum Mundurowe, a licealiści kierunki studiów renomowanej uczelni

Dodano: 2 lata temu Czytane: 654 Autor:
Redakcja poleca!

Święto Centrum Edukacji Mundurowej oraz prezentacja oferty studiów Ełckiej Filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Ełk. Gimnazjaliści poznali Liceum Mundurowe, a licealiści kierunki studiów renomowanej uczelni

Ełcka Filia Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku 14 kwietnia zorganizowała dzień otwartych drzwi. To ważna data, także dla działającego tutaj Centrum Edukacji Mundurowej. Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży Centrum Edukacji Mundurowej WSFiZ Ełk przyjęło imię majora Władysława Raginisa. Była zatem doskonała okazja, by tegoroczni maturzyści zapoznali się z ciekawą ofertą uczelni wyższej, zaś uczniowie kończący gimnazjum poznali detale oferty kształcenia CEM. 
W programie skierowanym do przyszłych studentów były między innymi wykłady i prezentacje poszczególnych wydziałów, wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „MŁODY MENEDŻER 2016”, a także warsztaty dla maturzystów oraz konkursy z nagrodami. 
Dziekani przybliżyli ofertę przyszłym studentom
Prezentacji Wydziału Nauk Technicznych dokonał jego Dziekan- dr inż. Jerzy Lech Lisowski. Dr Karol Kowalewski – Dziekan Wydziału Zarządzania poza przedstawieniem oferty studiów na kierowanym przez siebie wydziale miał także okazję wręczyć nagrody oraz dyplomy laureatom Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „MŁODY MENEDŻER 2016”, który odbył się tutaj w marcu (za zajęcie I miejsca – możliwość podjęcia nauki na kierunku ZARZĄDZANIE w WSFiZ w Filii w Ełku bez opłaty czesnego za I rok studiów). 
    Dziekani przybliżyli zebranym specyfikę studiów na poszczególnych kierunkach, perspektywy zatrudnienia po ich ukończeniu zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym (dyplomy uczelni są tłumaczone w razie potrzeby i honorowane także poza granicami Polski). Nie zabrakło także informacji o detalach funkcjonowania Samorządu Studenckiego oraz wielu korzyściach, na jakie mogą z tytułu aktywnego uczestnictwa w nim liczyć studenci. Jednym z nich jest choćby bonifikata czesnego. 
    Tegoroczni maturzyści poznali ciekawą ofertę ełckiej filii WSFiZ w Białymstoku (Studia I Stopnia- Zarządzanie, Budownictwo, Praca Socjalna). Rywalizowali w konkursie z nagrodami, zwiedzili profesjonalnie wyposażoną w pomoce naukowe placówkę, by na koniec wziąć udział w wybranych warsztatach poświęconym: sztuce autoprezentacji lub zarządzaniu jakością w budownictwie albo jakże na czasie: "Stres – sprzymierzeniec czy wróg? Jak radzić sobie ze stresem, czyli jak zaprezentować samego siebie". 
Kuźnia służb mundurowych ma już swojego patrona
Równolegle w tym dniu, również w siedzibie WSFiZ Filii w Ełku, odbyła się uroczystość Nadania imienia Centrum Edukacji Mundurowej oraz dzień otwartych drzwi szkoły. Liceum 14 kwietnia uroczyście przyjęło imię majora Władysława Raginisa. Z tej okazji odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli oświaty, służb mundurowych, uczniów i nauczycieli szkół z regionu oraz wielu innych gości. Wszystkich przybyłych przywitali Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku-doc. dr Edward Hościłowicz oraz mgr Agnieszka Pasko- Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Centrum Edukacji Mundurowej WSFiZ Ełk im mjr Władysława Raginisa. Nie zabrakło pokazów sportowych i artystycznych prezentujących umiejętności uczniów Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży Centrum Edukacji Mundurowej WSFiZ Ełk im. mjr Władysława Raginisa. 
    Po przywitaniu gości, odczytaniu uchwały o nadaniu imienia oraz odsłonięciu tablicy pamiątkowej na kamieniu, ufundowanej przez rodziców, odśpiewaniu hymnu wręczono berety mundurowe uczniom. Ci złożyli ślubowanie, a wszystkiemu towarzyszyła podniosła oprawa, której jednym z bardziej widowiskowych elementów był przemarsz defiladowy uczniów. Każdy, kto chciał, zwiedził szkolę- w Sali Tradycji wpisy w księgę pamiątkową złożyli zaproszeni goście. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy na sali gimnastycznej: trening wspinaczki, sztuki samoobrony, musztra w wykonaniu uczniów CEM i instruktorów, pokaz multimedialny w czytelni w wykonaniu uczennicy CEM. Zwiedzanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.
    Wiele działo się też przed szkołą- tu można było z bliska zobaczyć pokaz sprzętu saperskiego, pokaz w zakresie ochrony VIP przez uczniów szkolonych przez Global Protection Group oraz posilić się grochówką ugotowaną na ognisku przygotowanym i rozpalonym przez uczniów metodą SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, Unikanie, Opór w niewoli, Ucieczka). Warto zaznaczyć, że tutejsi uczniowie pod okiem instruktorów- weteranów jednostek specjalnych równolegle przygotowują się do matury i realizują autorski program nauczania z ciekawymi zajęciami w terenie, który przygotowuje ich zarówno do służby w mundurze jak i na zapleczu cywilnym formacji mundurowych.
    Zachęcamy zarówno tegorocznych absolwentów gimnazjum do zapoznania się z wyjątkową ofertą kształcenia Centrum Edukacji Mundurowej (polecamy profil na FB) oraz maturzystów do sprawdzenia ciekawej oferty studiów WSFiZ Filii w Ełku (terazwsfiz.pl), a także odwiedzenia osobiście obu placówek pod jednym adresem- Ełk, ul. Grunwaldzka 1.   


Fot1. Liceum 14 kwietnia uroczyście przyjęło imię majora Władysława Raginisa (Autor: Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych).
Fot2.  Dziekani- dr inż. Jerzy Lech Lisowski oraz dr Karol Kowalewski przybliżyli zebranym specyfikę studiów na poszczególnych kierunkach.
Fot3.  Tegoroczni maturzyści chętnie rywalizowali w konkursie z nagrodami.
Fot4.  Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „MŁODY MENEDŻER 2016” odbył się tutaj w marcu. 
Fot5.  Każdy, kto chciał, zwiedził szkołę.
Fot6. Pokaz w zakresie ochrony VIP przez uczniów szkolonych przez Global Protection Group. 

Ogłoszenia Warszawa | Darmowe ogłoszenia Warszawa | Bezpłatne ogłoszenia Warszawa | Ogłoszenia drobne Warszawa | Ogłoszenia | StolicaLokalnie.pl

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl