5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas świątecznego weekendu

Dodano: 2 lata temu Czytane: 278 Autor:
Redakcja poleca!

Aż pięć osób, które wsiadły za kierownicę po alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas świątecznego weekendu.

5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas świątecznego weekendu
Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile i został zatrzymany na ul. Grajewskiej. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Okres świąteczny  naszym rejonie to wzmożone kontrole policyjne, które mają przyczynić się zwiększenia bezpieczeństwa osób podróżujących na drogach. Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierowców. 
Duża nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mieszkaniec gm. Stare Juchy. Drugiego dnia świąt jadąc z trójką pasażerów rozbił swoje BMW na drzewie w Malinówce. Po zdarzeniu zostawił samochód i udał się do miejsca zamieszkania. Tam zastali go policjanci. Mężczyzna miał niegroźne obrażenia ciała i blisko promil alkoholu w organizmie. Pozostali pasażerowie auto również byli pod wpływem alkoholu. Wśród nich 17-latek, który za spożywanie alkoholu odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jeden z pasażerów wymagał hospitalizacji z powodu złamania szczęki. 25-letni kierowca stracił prawo jazdy, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny, a auto zostało zabezpieczone. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. 

Tego samego dnia policjanci interweniowali w Starych Juchach. Tam 31-latek jechał po plaży quadem, uderzył w skarpę, stracił panowanie nad pojazdem i upadł na ziemię. Z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Wstępne badanie krwi wykazało u niego około 2 promile alkoholu. 

Również w wielkanocny poniedziałek w nocy zatrzymany został 40-letni kierowca volkswagena, który miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna nigdy nie miał uprawnień do kierowania. W samochodzie jechało z nim dwoje pasażerów. 

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje  karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo należy liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Ogłoszenia Warszawa | Darmowe ogłoszenia Warszawa | Bezpłatne ogłoszenia Warszawa | Ogłoszenia drobne Warszawa | Stolica Lokalnie

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl