Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1047 Autor:
Redakcja poleca!

Świetnie się bawili dorośli, dzieci i młodzież

Chełchy. Dożynki w gminie Ełk już za nami- podziękowaliśmy za plony
Po mszy świętej podzielono się chlebem, zaś po przemówieniach przyszedłc czas na wspaniałą zabawę z okazji gminnego święta plonów. 
Tegoroczne dożynki w gminie Ełk odbyły się w Chełchach. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą na placu w pobliżu tamtejszego Zespołu Szkół Samorządowych. Po mszy starosta dożynek- Pani Anna Iwaszko i gospodarz- wójt gminy Tomasz Osewski oficjalnie rozpoczęli jakże mocno zapisaną w naszą tradycję ceremonię podziękowania za plony. W łamaniu się chlebem pomagali licznie zaproszeni goście, wśród których byli m.in. senator Marek Konopka, posłowie Andrzej Orzechowski i Tomasz Makowski.

Po uroczystym otwarciu zaczęły się biesiady, konkursy, zaprezentowały się zespoły ludowe: „Stradunianki”, „Jarzębina”, „Zielona Dąbrowa”, „Ale-Babki” z Rożyńska, Cymbaliści, zaproszony zespół „KALINA” z Kalinowa. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny, w którym jednym z jurorówi był Wojciech Charewicz.

Wśród stanowisk, na których przybyli wystawcy promowali swe produkty, można było zauważyć firmy związane z mechanizacją w rolnictwie. Zwiedzający mogli zobaczyć m.in. wystawę traktorów, pieców, serwis rozruszników, obejrzeć prezentacje firm i instytucji związanych z doradztwem rolniczym i firmy-gospodarstwa oferujące produkty rolne, takie jak sery, czy wytwarzane miody z pasiek Pana Andrzeja Pełszyńskiego i jego syna Bartka.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Wiadomości z tej kategorii
Dodaj swój własny artykuł
Najczęściej komentowane
Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
Dodaj wydarzenie »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Niedz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
« Grudzień 2017   Luty 2018 »
Aktywne wątki na forum
www.elcka.pl